Τουρνουά «Άκης Αθανασόπουλος» (Live)

Σάββατο 01/10, 18:50
ΑΟΠ Κηφισιάς – ΓΑΣ Παμβοχαϊκός

20161001_173519

Έναρξη στο τουρνουά με το δεξί για την ομάδα του Παμβοχαϊκού η οποία επικράτησε με 0-3 σετ της μαχητικής Κηφισιάς 22-25, 22-25 και 24-26 αντίστοιχα. Ένα αρκετά καλό παιχνίδι στην έναρξη του τουρνουά το οποίο άνοιξε την όρεξη στους φιλάθλους οι οποίοι γέμισαν σχεδόν το κλειστό γυμναστήριο της Νέας Περάμου.

Σάββατο 01/10, 19:32
ΑΠΣ Κύζικος Νέας Περάμου – Εθνικός Πειραιώς

20161001_192207

Δυνατό ξεκίνημα για την ομάδα της Κυζίκου η οποία πήρε το πρώτο σετ με 25-16.

Σάββατο 01/10, 20:01
ΑΠΣ Κύζικος Νέας Περάμου – Εθνικός Πειραιώς

20161001_195739

Ζευγάρωσε τα σετ η ομάδα της Κυζίκου κατακτώντας και το δεύτερο με 25-20.

Σάββατο 01/10, 20:39

20161001_192330

Ένα πολύ δυνατό τρίτο σετ, με αρκετές κόντρα μπάλες και όμορφες ενέργειες από τους αθλητές και των δύο ομάδων, κατέληξε με νικήτρια την ομάδα της Κυζίκου 26-24.

Κυριακή 02/10, 17:26
Εθνικός Πειραιώς – ΑΟΠ Κηφισιάς

20161002_171259

Έναρξη της δεύτερης ημέρας του τουρνουά «Άκης Αθανασόπουλος» με την ομάδα του Εθνικού να κάνει την ανατροπή και την έκπληξη κατακτώντας το πρώτο σετ του μικρού τελικού με 25-20.

Κυριακή 02/10, 18:03
Εθνικός Πειραιώς – ΑΟΠ Κηφισιάς

20161002_174502

Σε ένα από τα πιο δυνατά σετ έως τώρα στο τουρνουά, η ομάδα της Κηφισιάς έφερε το παιχνίδι στα ίσια κατακτώντας το δεύτερο σετ με 32-34.

Κυριακή 02/10, 18:31

20161002_182916

Ο Εθνικός κερδίζει ξανά το προβάδισμα κατακτώντας το 3ο σετ με 25-22.

Κυριακή 02/10, 18:55

20161002_174458

Ο Εθνικός Πειραιώς ολοκλήρωσε την έκπληξη και την πολύ καλή εμφάνισή του στον μικρό τελικό επικρατώντας και στο 4ο σετ με 25-20. Την 3η θέση στον τουρνουά λοιπόν καταλαμβάνει η ομάδα του Εθνικού με 1 ήττα και 1 νίκη αφήνοντας στην 4η θέση την ομάδα του ΑΟΠ Κηφισιάς με 2 ήττες σε 2 παιχνίδια.

Κυριακή 02/10, 20:12
ΑΠΣ Κύζικος Νέας Περάμου – ΓΑΣ Παμβοχαϊκός

20161002_195153

Έναρξη του μεγάλου τελικού στο 4ο τουρνουά «Άκης Αθανασόπουλος» με το πρώτο σετ να κερδίζει η ομάδα της Κυζίκου με 25-22.

Κυριακή 02/10, 20:41

20161002_195244

Στην ομάδα της Κυζίκου και το 2ο σετ 25-17 με δυνατές μονομαχίες πάνω στο φιλέ, ένταση και πάθος και από τις δύο ομάδες.

Κυριακή 02/10, 21:07

20161002_205953

Το αρχικό προβάδισμα του Παμβοχαϊκού αποδείχτηκε αρκετό για να πάρει το 3ο σετ με 23-25 μιας που η Κύζικος με αντεπίθεση διαρκείας έχασε την ευκαιρία να διεκδικήσει το σετ στο τελευταίο σέρβις.

Κυριακή 02/10, 21:32

20161002_213013

Σε ένα 4ο σετ γεμάτο πάθος και από τις δύο ομάδες οι οποίες έδειξαν πως ήθελαν την νίκη, η ομάδα της Κυζίκου παίζοντας με συγκέντρωση και προσήλωση καθ’όλη την διάρκεια του σετ έφτασε στην νίκη με 25-21 κατακτώντας παράλληλα και την πρώτη θέση του τουρνουά.

Κυριακή 02/10, 21:36
Απονομές αναμνηστικών στις ομάδες του τουρνουά

20161002_214411

Με την ολοκλήρωση του τελικού, ο ποίος βρήκε νικήτρια την ομάδα της Κυζίκου, και τις απονομές των αναμνηστικών στις ομάδες που συμμετείχαν και τίμησαν με την παρουσία τους τον θεσμό, ολοκληρώθηκε για φέτος το 4ο τουρνουά βόλεϊ ανδρών «Άκης Αθανασόπουλος».